Informacije
RADNO VRIJEME
- Ponedjeljak: ujutro / poslijepodne
- Utorak, četvrtak: ujutro
- Srijeda, petak / poslijepodne
- I po dogovoru
KAKO SE NARUČITI I OTKAZATI TERMIN?
Naručiti se možete putem telefona i putem maila
anitathaler.dr.stom@hotmail.com
Ako niste u mogućnosti doći u dogovoreni termin, molimo da termin otkažete 24h ranije, kako bismo bili u mogućnosti termin ustupiti drugom potencijalnom pacijentu.
NAČINI PLAĆANJA
U mogućnosti smo vam ponuditi pored gotovinskog plaćanja i plaćanje putem kreditnih kartica jednokratno i na rate u odnosu na pojedine kartice. Za više informacija nam se obratite putem e-maila ili telefona.
Kartice koje podržavamo:
KAKO SE PONAŠATI NAKON TRETMANA IZBJELJIVANJA ZUBI?
Sada kada ste u potpunosti obavili kozmetički zahvat izbjeljivanja zubi, važno je slijediti upute kojima ćete zadržati bijeli osmijeh.
24 sata nakon izbjeljivanja zubi
- ne jesti niti piti tamnu i obojanu hranu i pića kao što su soja umak, kava, čaj, crveno vino, coca-cola
- ne pušiti
- ne upotrebljavati obojane zubne paste
Kako što duže zadržati bijele zube?
- redovnim pranjem zubi
- redovnim posjetama svom stomatologu
- smanjiti konzumaciju kave, čaja i drugih obojanih napitaka i hrane
- smanjiti konzumaciju cigareta i drugih duhanskih proizvoda
UPUTE NAKON CEMENTIRANJA FIKSNIH PROTETSKIH RADOVA
- Nakon cementiranja fiksnih protetskih radova, kao što su postavljanje krunica, mostova, veneers-a… preporuča se izbjegavati žvakanje prva 2 sata, osobito ako su radovi cementirani cementima koji se stvrdnjavaju kemijski i kombinirano kemijski/svjetlosno.
- Naime, preuranjeno žvakanje može dovesti do pucanja u kristalnim rešetkama cementa što oslabljuje snagu vezanja, a za posljedicu može rezultirati rascementiranjem protetskog rada.
- Kao i prirodni zubi tako i keramički radovi, pogotovo veenerisi, osjetljivi su na zagrize u tvrdo. Stoga treba pripaziti pri konzumiranju voća sa tvrdim košticama, na sjemenke…
UPUTE O NAČINU ODRŽAVANJA HIGIJENE I NAČINU PONAŠANJA PACIJENATA U FIKSNOJ/MOBILNOJ ORTODONTSKOJ TERAPIJI
- Usta se moraju održavati besprijekorno čistim.
- Nakon svakog obroka potrebno je intenzivno četkanje zubi kako bi se uklonili svi ostaci hrane.
- Koristiti srednje mekane četkice ili ortodontske četkice posebno dizajnirane za uklanjanje ostataka hrane u međuzubnim prostorima.
- Koristiti zubne paste i želee obogaćene fluorom.
- Četkice treba češće mijenjati jer se oštete od rubova bravica i drugih elemenata u sklopu fiksne naprave.
- Poslije četkanja bravice i ostali elementi moraju izgledati sjajni i bez ikakvih naslaga.
- Ako higijena nije besprijekorna postoji rizik razvoja upalnih procesa zubnog mesa te karijesne lezije na zubnim površinama koji mogu kompromitirati rezultate ortodontske terapije.
- U slučaju da je oralna higijena loša te ako se takvo stanje ponavlja na kontrolnim pregledima, nakon što je pacijent u ordinaciji podučen kako prati zube, terapeut može prekinuti terapiju i demontirati aparat jer loša higijena može imati dalekosežno teže posljedice na stanje žvačnog aparata nego sama anomalija.
- Dva do četiri sata nakon postave fiksne naprave pacijent će početi osjećati izvjesnu nelagodu koja može trajati tri do pet dana. Zubi postaju osjetljivi čim dođu u kontakt, a spontana bol ne bi trebala postojati.
- Tijekom nošenja aparata treba izbjegavati tvrdu, ljepljivu i preslatku hranu kao i gazirana pića. Treba izbjegavati odgrizanje tvrdih komada hrane jer se tako mogu odlijepiti bravice i deformirati žičani elementi što za posljedicu ima prekid terapije. Hranu treba rezati na manje komade i žvakati distalnim zubim, kutnjacima.
- Hrana koju treba izbjegavati su kikiriki, kokice, druge tvrde sjemenke, čokolada- posebno ona s lješnjacima i bademima, prženi kruh, bomboni. Treba izbjegavati odgrizanje svježe mrkve i jabuka te ostalog tvrdog voća i povrća.
- Elemente fiksnog/mobilnog aparata, koji su uništeni, potrgani ili izgubljeni zbog nepridržavanja uputa koje je pacijent dobio od terapeuta, pacijent je dužan platiti prema cjeniku ortodontskih usluga.